Zaev-maqedonasve: Nuk do ndryshohen simbolet shtetërore
Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, ka folur për ngjarjet e fundit në Maqedoni për agjencinë Bullgare të Maqedonisë "BG News", ka shpjeguar se shteti nuk do të jetë bi-nacional dhe se qytetarët të marrin mesazhin se në Maqedoni duhet proces i ri demokratik me qeveri të re.

"Çdo njeri normal kërkon që vendi duhet të shkojë përpara. Ky proces do të bëhet me shumë kujdes pasi oponenti jonë nuk do trasnfer të qetë të pushtetit.

Urime për nismën e re pati nga të gjitha anët, BE dhe SHBA. Për fat të keq, ne ende kemi pengesa.

Zgjidhja do të vijë nëpërmjet rrugëve diplomatike. Maqedonia nuk do të jetë bi-nacionale, do të jetë e njejta që është tani." thotë Zaev. /albeu.com/

Shtuar më 03/05/2017, ora 09:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori