Zaev: LSDM është duke analizuar përgjigjet e BDI-së
Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit.

Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të shqyrtohen materialet e BDI-së.

”Për ne është gjithçka e pranueshme që është në kuadër të Kushtetutës dhe e gjithë ajo që paraqet përdorim praktik për qytetarët e bashkësisë etnike shqiptare, duke pasur parasysh aspektin e nevojave të qytetarëve të bashkësive tjera etnike. Këto dy korniza duhet të kenë bazë kushtetuese. Besoj se do të arrijmë të gjejmë zgjidhje”, tha Zaev para gazetarëve. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2017, ora 18:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori