Zaev kërkon firmën e presidentit për Ligjin e Gjuhës Shqipe
Kryeministri Zoran Zaev sot edhe një herë i ka kërkuar presidentit Gjorge Ivanov që ta vendos nënshkrimin e tij në Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve dhe të mundësojë funksionim normal të demokracisë në shoqëri.

“Kjo dërgon porosi se presidenti mund të vendos kur të dojë dhe për cilindo ligj të ashtuquajturën veto. Ajo nuk është demokraci funksionale. Përgjegjësia është e madhe”, ka thënë Zaev.


Shtuar më 05/06/2018, ora 13:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori