Zaev: Ja SMS-të për abuzimet në shuma të mëdha
Zoran Zaev ka paraqitur në konferencën e sotme edhe mesazhe dhe dokumente për hyrjen e shtetasit izraelit Haim Hakejni në Maqedoni. Ai thotë se këto jan prova të tjera që flasin për korrupsionin e Sasho Mijallkov përveç.

Në një bisedë, Kostova thotë se Haim Hakejn i ka lëshuar 540,000 €, dhe thotë se në vizitën tjetër të tij do të takohet me Mijallkovin.

Por në një tjetër mesazh thotë së Haim ka lëshuar një tjetër shumë prej 840,000 €.

Sipas Zaev këto janë dëshmit se Haim Hakejni ka kryer disa hyrje-dalje në Maqedoni. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2015, ora 15:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori