Zaev: Kemi argumente se "Lagjen e Trimave" e montoi ish-pushteti (VIDEO)
Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një takim ne qytetarët në lagjen Kapishtec të komunës Qendër, në vitin 2016 kishte thënë se posedon argumente që kreu më i lartë qeveritar ka montuar ngjarjet e Kumanovës.

Nga konflikti i armatosur që ndodhi në "Lagjen e Trimave" më 9 dhe 10 maj të këtij viti, u vrane 10 anëtarë të grupit të armatosur, 8 pjesëtarë të policisë maqedonase dhe 37 të tjerë u lënduan.

Për rastin në fjalë fillimisht ishin arrestuar tridhjetë persona dhe 7 tjerë në aksionin policor të tetorit. U dëmtuan 127 familje apo gjithsej 549 banorë; 26 shtëpi u dëmtuan pjesërisht, ndërsa 17 tërësisht.
Shtuar më 04/12/2017, ora 13:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori