Zaev: Fokusi të jetë në zgjidhjen e emrit
Fokusi është vënë në zgjidhjen e emrit, kurse jo në afatet kohore. Tani është momenti vendimtar që të gjejmë zgjidhje. Hyjmë në një fazë më të detajizuar ku patjetër duhet që të jemi më kreativ që të mundemi të dyja anët ti mbrojmë theksoi Zaev.

Zaev gjithashtu shtoi se nëse vazhdojnë bisedimet në frymën pozitive do të arrihet zgjidhje.

Në lidhje me Samitin e NATO-s, kryeministri Zaev tha se Maqedonia ka ftesë të mënjëhershme për antarësim në Aleancë, përderisa gjendet zgjidhje për emrin, dhe do të fillon procesi i ratifikimit të marrëveshjes për antare fuqiplotë.


Shtuar më 21/04/2018, ora 14:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori