Zaev: E kam ditur se Gruevski nuk mund të formojë qeverinë (VIDEO)
Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp, ka komentuar lëvizjen e BDI-së ku i tha "jo" Gruevskit, si dhe humbjen e mandatit nga ana e tij për të formuar qeverinë e re.

"E kam ditur se Gruevski nuk mund të formojë qeverinë pasi nuk e ka mbështetjen e shumicës nga populli.

Pres në çdo moment që presidenti Ivanov të më dorëzojë mandatin për formimin e qeverisë së re", është shprehur Zaev.

Kujtojmë se VMRO kërkoi mbrëmë që vendi të shkojë përsëri në zgjedhje të parakohëshme parlamentare. /albeu.com/
Shtuar më 30/01/2017, ora 14:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori