Zaev drejt Nju Jork, takime me Guterres dhe Trump
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev do të marrë pjesë në delegacionin e 72-të të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, që do të mbahet në Nju Jork nga 17 deri më 23 shtatori.

Kryeministri i Maqedonisë do të takohet me Sekretarin e OKB-së, Antonio Guterres, me kryetarine këshillit europian Donald Tusk,përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme në BE, Federica Mogherini, me kryeministrat e Norvegjisë dhe Maltës, si dhe me kryetarin e SHBA-ve, Donald Trump.

Kryeministri Zoran Zaev do të realizojë takim edhe me përfaqësues të diasporës së Maqedonisë në SHBA. /albeu.com/


Shtuar më 17/09/2017, ora 09:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori