Zaev do të drejtojë komisionin e paqes
Në koordinimin mes kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe koordinatorëve të grupeve parlamentare në Kuvend është vendosur që propozimi për formimin e Komisionit Parlamentar për Falje dhe Paqe të jepet nga ideatori i kësaj çështjeje, kryeministri Zoran Zaev.

Grupet parlamentareparim janë marrë vesh që komisioni të përbëhet nga numëri i njëjtë i anëtareve nga shumica dhe opozita parlaemntare.


Shtuar më 24/10/2018, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori