Zaev apo Dimitriev, me kë do darkojë Kocijançiç në 24 maj?
Pëlqej
Komisioni Evropian ka bërë me dije se ka ftuar kryeministrat e Ballkanit në një takim në Bruksel, ku së bashku me përfaqësuesen e lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Frederika Mogherinin, ku do të diskutojnë për të ardhmen e rajonit.

Por, ende nuk dihet se cili nga kryeministrat e Maqedonisë do të jetë në takim, Zoran Zaev, apo ai teknik Emil Dimitriev.

"Në këtë moment nuk mund të them se thirrjet janë dërguar deri te kryeministrat, kurse emrat e pjesëmarrësve do të dihen para takimit. Ju lus për durim, deri më 24 maj do ta dini se kush do të vjen", tha zëdhënësja e Mogerinit, Maja Kocijançiç.

Kutjojmë se pak ditë më parë u fol se në takimin e kryeministrave ballkanik me Federika Mogerinin do të jetë Zoran Zaev. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2017, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori