Zaev, apel politikanëve të qëndrojnë larg gjyqësorit: Ndëshkimi do jetë i rëndë!
Mandatari Zoran Zaev duke folur nga foltorja e Parlamentit të Maqedonisë theksoi se emri mbetet shqetësim për ta, por duhet kërkuar zgjidhje dhe jo bllokim i situatës.

Zaev u shpreh i vetëdijshëm se vështirë do të sigurohet kuorumi me 62 deputetë, por se shpresonmbështetjen edhe të VMRO-së, njofton TetovaSot.

Ai gjatë fjalimit të tij theksoi se politikanët duhet t’i mbajnë duart larg gjykatësve dhe gjyqësorit, pasi do të ndëshkohen pamëshirë. /albeu.com/
Shtuar më 31/05/2017, ora 23:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori