Zaev, apel Ivanovit: Të vendosin qytetarët, firmose ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë
Pas miratimit për herë të dytë të rezolutës për marrëveshjen me Greqinë, kryeministri Zaev i ka bërë thirrje presidentit Ivanov që të firmosë kësaj radhe dokumentin, ndryshe nga sa veproi herën e shkuar.

Sipas Zaevit, është referendumi ai që do të vërtetojë se çfarë do populli i Maqedonisë.

"Besoj në popullin tim dhe në suksesin e procesit që do të mburren shumë gjenerata", tha Zaev.

Shtuar më 05/07/2018, ora 14:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori