Xhavit Haliti zbulon emrin e kryeparlamentarit
Deputeti i Kuvendit të Kosovës si dhe nënkryetari i Partisë Demokratike, Xhavit Haliti pak minuta më parë është regjistruar në listën e deputetëve të dala nga zgjedhjet e fundit të parakohshme parlamentare në Kosovë.

Haliti pas regjistrimit shprehu bindjen se kreu i partisë që ai i takon, Kadri Veseli, do ta marrë postin e kreut të Kuvendit të Kosovës. Ndonëse ai u shpreh se zyrtarisht PDK ende nuk ka marrë asnjë emër se kush do të jetë kandidat për kryeparlamentar, përcjell Express.

Ai tha se kryetari i Kuvendit, kreu i PDK’së, do t’i ketë votat në votimin e parë duke shprehur bindjen e tij se koalicion PAN do ta vendosë Veselin si kandidat për kryeparlmentar.
Shtuar më 26/07/2017, ora 13:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori