Xhaferri: Vizita përmirëson raportin me Greqinë
Zv/kryeministri për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, Musa Xhaferri ka komentuar ditën e sotme vizitën e së hënës në Athinë.

Sipas tij, vizita në Athinë është në funksion të përmirësimit të komunikimit të ndërsjelltë në mes Maqedonisë dhe Greqisë.

“Na thonë përherë, në mënyrë diplomatike, se ekziston disponim për zgjidhjen e kontestit të emrit, por ne të gjithë jemi të vetëdijshëm se kjo është çështje e ndjeshme. Vizita jonë është pikërisht në drejtim të përmirësimit të komunikimit të ndërsjellë”, ka deklaruar Xhaferri. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 17:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori