Xhaferri takohet me ambasadorin grek Lalakos
Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferri është takuar ditën e sotme me ambasadorin e Greqisë, Haris Lalakos. Ata kanë shkëmbyer mendimet me njeri-tjetrin për bashkëpunimin vendeve deri më tani.

“Xhaferi potencoi se Ministria e Mbrojtjes është e hapur në mbështetjen dhe përparimin e bashkëpunimit në mbrojtje me Republikën e Greqisë, duke theksuar kështu se çështjet e hapura mes dy vendeve nuk duhet të paraqesin pengesë për realizimin e takimeve dhe kontakteve mes personave zyrtarë të të dyja ministrive dhe armatave”, thuhet në njoftimin e MM-së. /albeu.com/

Shtuar më 01/04/2013, ora 16:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori