E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Xhaferri: Bllokimi i importit për të gjitha vendet
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferi, thotë se vendimi i Qeverisë së Maqedonisë për bllokimin e importit të miellit nuk i është drejtuar Kosovës.

Sipas tij, një vendim i tillë vlen për të gjitha shtetet deri më 15 shtator të këtij viti.

“Ne kemi aplikuar masa mbrojtëse të grurit dhe miellit për shkak se jemi më të dobët në rajon dhe deri më 15 shtator mbetet mbrojtja për miellin, ndërsa për grurin kjo masë është hequr”, thotë për “Zërin” Xhaferi, duke shtuar se bllokimi i mallrave mund ta dëmtojë tregtinë maqedonase, mirëpo nuk është i sigurt nëse do ta avancojë atë të Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2013, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori