Xhaferi pret në takim Gramoz Ruçin
Kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot para ndërtesës së KuvenditRepublikës së Maqedonisë, e priti me nderime shtetërore homologun e tij nga Shqipëria, Gramoz Ruçin, i cili sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni.

Ruçi do të takohet edhe me Grupin e deputetëve të KuvenditRepublikës së Maqedonisë për bashkëpunim me Parlamentin e Republikës së Shqipërisë dhe do të japë deklaratë për mediumet.
Shtuar më 10/12/2018, ora 10:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori