Xhaferi paralajmëron deputetin e VMRO-DPMNE-së
Talat Xhaferi ka paralajmëruar deputetin e VMRO-DPMNE-së, Dimitar Stevananxhija në lidhje me ligjin e gjuhës shqipe në Maqedoni.

Kryeparlamentari ka reaguar pasi deputeti i VMRO-DPMNE-së e ka quajtur propozim ligjin për gjuhët si kundërkushtetues dhe përjashtues ndaj etniteteve si: vllahët, turqit, romë. Në Kuvend po vazhdon debati për ligjin e gjuhëve

“Ligji nuk është kundër gjuhës maqedonasee. Nuk është mirë ta keqpërdorni fjalën e dhënë në foltore”. /albeu.com/

Shtuar më 21/09/2017, ora 13:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori