Sekuestrohen 5.2 milion euro të të fortëve të Lezhës
Xhaferi nga Beogradi: Gruevski është në krizë psikologjike
Pëlqej
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi gjendet për vizitë në Serbi ku ka realizuar mes tjerash edhe disa intervista për mediat e atjeshme.

Në intervistën dhënë për televizionin serb N1, lidhur me pyetjen nëse është në relacione të mira me Nikolla Gruevskin, në qeverinë e të cilit ishte ministër i Mbrojtjes, Xhaferi ka thënë se nuk ka problem me asnjë personalisht.

“Ajo është rezultat i krizës psikologjike në kuptim të asaj se në ç ‘gjendje është për momentin nëse merren parasysh veprat penale dhe procedurat kundër tij. Mendoj se kjo është pasojë e krizës personale, nuk ka mundur të kontrollohet në momentin e caktuar.

Unë thash se në atë seancë pritja gjithçka, por jo edhe Nikolla Gruevski të reagojë në atë mënyrë”, ka thënë Xhaferi.


Shtuar më 24/05/2018, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori