Xhaferi i tregon vendin Gruevskit, shihni çfarë i bëri me kokë (FOTO)

Kuvendi i Maqedonisë votoi Ligjin për përdorimin e gjuhëve me 64 vota "pro" dhe asnjë "të përmbajtur" apo "kundër".

Kjo shkaktoi revoltë tek deputetët e VMRO-DPMNE-së, të cilët u rrethuan kryeparlamnetarin, mes të cilëve ishte edhe deputeti Nikolla Gruevski i cili tentoi të godasë Xhaferin.

Kryeparlamentari Talat Xhaferi u përball me Gruevskin duke ia treguar vendin dhe pse deputeti i VMRO-së u mundua ta friksojë. /albeu.com/Shtuar më 14/03/2018, ora 17:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori