Xhaferi homazhe pranë varrit të Trajkovskit
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Talat Xhaferi, bashkë me një delegacion nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë, ka kryer homazhe pranë varrit të ish presidentit të vendit, Boris Trajkovski, me rastin e 9-vjetorit të tragjedisë ajrore të Mostarit.


Zëvendësministri i mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë, Emil Dimitriev, nga ana tjetër, si pjesë e një delegacioni më të madh nga vendi, sot vendosi kurorë në monumentin përkujtimor në vendin Rotimlje, afër Mostarit, Bosnjë e Hercegovinë.

Në përbërje të delegacionit qeveritar për nderim përkujtimor në Bosnjë e Hercegovinë, nga Ministria e Mbrojtjes dhe ARM, përveç zëvendës ministrit të mbrojtjes, Dimitriev merr pjesë edhe Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të ARM-së, gjeneral brigade Dimçe Petrovski. Gjithashtu, në monument vendosën kurorë edhe një delegacion nga Bosnja e Hercegovina, ekipi mjekësor i ARM-së, i cili është pjesë e operacionit ALTHEA, një delegacion nga qyteti i Mostarit, trupi diplomatik si dhe Shoqata e Maqedonasve në Bosnje Hercegovinë. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2013, ora 15:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian