WizzAir trishton maqedonasit, ndërpret fluturimet
Kompania ajrore me buxhet të ulët "WizzAir" nga tetori më nuk do të shesë bileta për linjat ajrore nga Shkupi për Barcelonë dhe nga Ohri për Londër.

Në ueb faqen zyrtare të kompanisë nuk mund të rezervohen bileta për këto destinacione nga tetori, më saktë fluturimi i fundit nga Shkupi deri në Barcelonë për të cilin mund të rezervohet biletë është 26 tetori, ndërsa nga Ohri për Londër 24 tetori.

Bileta tashmë nuk mund të blihen edhe për fluturimet nga aeroporti i Shkupit deri në Vaksjo në Suedi pas 16 shtatorit.

Nga kompania nuk ka konfirmim zyrtar se pse pas këtyre terminëve nuk mund të rezervohet biletë.

Qeveria e Maqedonisë e prishi tenderin e fundit për ndarjen e subvencioneve për fluturime me buxhet të ulët, në të cilin kompania e vetme e paraqitur ishte "WizzAir".


Shtuar më 13/08/2018, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori