Vritet një tjetër shqiptar në Siri
Një tjetër shqiptar besohet të jetë vrarë gjatë luftës në Siri.

Behet fjale per një qytetar te etnisë shqiptare te Maqedonisë, nga një fshat i Strugës, me shtetësi austriake dhe që ka jetuar prej vitesh sa në Austri në vendet e Lindjes së mesme, raporton “Strugalajm”.

Portali shkruan se familjarët janë lajmëruar për vrasjen e djalit të tyre, por nuk dihet se në ç’rrethana ka humbur jetën shqiptari.

Edhe policia ka informuar se është vrarë një shqiptar që ka jetuar dikur në një fshat të Strugës, i cili kishte hequr dorë prej vitesh nga shtetësia e Maqedonisë. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 22:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori