Vritet në Siri shqiptari nga Shkupi
Pëlqej
Një tjetër shqiptar që luftonte përkrah ISIS është vrarë në Siri.

Nëpër mediat sociale po shpërndahet fotoja e personit që ka vdekur, me fjalën se "ka rënë xhehid", transmeton Telegrafi.

Nga psotimi, kuptohet vetem se emri i tij eshte Xhelal dhe se eshte nga Shkupi.

“Vëllai ynë nga Shkupi, Xhelali ka rënë Shehid InshaAllah. Allahu e pranoftë shehid e na bashkoftë në Xhenet”, është shkruar në një faqe Facebook-u. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2014, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori