Vritet edhe një shqiptar nga Maqedonia në Siri
Një tjetër shqiptar nga Saraji i Shkupit ka humbur jetën në Siri.

I vrari është një 24-vjeçar me inicialet B.Sh., i cili vullnetarisht ka shkuar për të luftuar në Siri rreth një vit më parë.

Presidenti Ivanov kanë njoftuar se në luftërat në Siri dhe vendet tjera të botës gjenden mbi 60 qytetarë të Maqedonisë. /albeu.com/

Shtuar më 02/09/2016, ora 11:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori