Vrasja e Almirit, dëshmojnë vëllezërit e akuzuar maqedonas
Gjatë seancës së sotme në lidhje me vrasjen e Almirit të vogël kanë dëshmuar të akuzuarit, Boban dhe Bojan Iliq si edhe Sami Demiri dhe Abdulla Aliu, të afërm të familjes së vogëlushit që u vra në mënyrë barbare më shumë se një vit më parë, shkruan Albeu.com.

"Lidhur me rastin e padëshiruar të vitit të kaluar kur u vra Almir Aliu, dëshmuan xhaxhai i tij, Abdulla Aliu, dhe kushëriri, Sami Demiri. Në dëshminë e tyre ata thanë se kanë qenë viktimë e sulmit të vëllezërve Iliq, që përputhet edhe me dëshmitë e mëparshme që i gjithë opinioni i di"., tha avokati i familjes, Asmir Alispahiq.

Seanca e radhës pritet të jetë më datë 16 nëntor. /albeu.com/
Shtuar më 07/10/2017, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori