Votojnë të burgosurit dhe të sëmurët në Maqedoni
Të mbyllur në qeli, por me shpresë për një të ardhme të ndritur, sot votuan të burgosurit në burgun e “Idrizovës” të Maqedonisë së Veriut.

Ata mbajnë radhën në mensën e burgut, e cila sot u shndërrua në vendvotim. Me kartelat e identifikimit të Shtëpisë Ndëshkuese-Korrektuese, të burgosurit shfrytëzojnë të drejtën demokratike për të votuarZgjedhjet Presidenciale, shkruan Alsat M.

Ata u shprehen optimistë se kreu i ardhshëm i shtetit, do t’i ketë parasysh edhe nevojat dhe kërkesat e tyre.

Shtuar më 20/04/2019, ora 20:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori