Volers: Deklarata e Bejlit është keqinterpretuar
Ambasadori i SHBA-ve në Shkup, Pol Volers ka sqaruar se deklarata e pasardhësit të tij, Xhes Bejli është keqinterpretuar dhe ka dalë edhe nga konteksti.

Volers theksoi se SHBA-ja e nderon dhe e respekton identitetin maqedonas.

Ai nuk është përgjigjur në pyetjen e gazetarëve, nëse përgjigja nga MPJ-ja ishte apo jo e përshpejtuar. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 15:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori