VMRO: Platforma e Tiranës është rreziku më i madh i Maqedonisë
VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka theksuar se rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për të realizuar Platformën e Tiranës.

Nga kjo parti kërkojnë që kreu i LSDM-së, Zoran Zaevi, të heqë dorë nga një skenar i tillë.

"Nëse frikësohet prej shantazheve dhe premtimeve të cilat i ka dhënë, le ta nxjerrë platformën e Tiranës në zgjedhje që populli t'i tregojë se çfarë mendon për të", thuhet në deklaratë.

Sipas kësaj partie, Zaev është kapur mat në një numër të madh aferash dhe se është i vetëdijshëm për dënimet të cilat pasojnë për vepra të tilla penale. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 10:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori