VMRO: LSDM-ja po i shtyn zgjedhjet nga frika e humbjes
VMRO-DPMNE-ja, me anë të një deklarate për medie, ka thënë se Lidhja Social-demokrate ka frikë nga humbja, prandaj po i vonon zgjedhjet lokale.

Nga kjo parti thonë se zgjedhjet lokale duhet të mbahen sa më parë së bashku me ato parlamentare.

"LSDM-ja dhe shumica parlamentare duhet të mundësojnë funksionim të pandërprerë të njësive të pushtetit lokal dhe të shpallin sa më shpejtë vazhdimin e mandatit të kryetarëve të komunave dhe këshilltarëve komunal", thonë nga kjo parti.

Sipas VMRO-së, mbajtja e zgjedhjeve lokale nuk ka asnjë lidhje me formimin e qeverisë dhe LSDM-ja nuk duhet të kërkojë arsyetime për mbajtjen e zgjedhjeve lokale. /albeu.com/
Shtuar më 14/05/2017, ora 13:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori