VMRO-ja mohon tërheqjen e Gruevskit
VMRO-DPMNE-ja përmes një deklarate për medie, ka mohuar tërheqjen e Nikola Gruevskit nga kryesia dhe pranimin e tij për të shkuar në opozitë.

Sipas kësaj partie, Nikolla Gruevski është politikan që gëzon mbështetjen e Komitetit qendror dhe atij ekzekutiv të partisë.

Gjithashtu, kjo parti akuzon Zoran Zaevin se po shpërnda informacione të jo të sakta tek qytetarët e Maqedonisë për t'i shpërqendruar ata me vendosjen e flamurit në institucione. /albeu.com/


Shtuar më 04/05/2017, ora 14:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori