E FUNDIT/ Sulmohet Tom Doshi në Shkodër
VMRO-ja kërkon tërheqjen e Xhaferit
VMRO-DPMNE-ja, me anë të një deklarate për shtyp, i kanë bërë thirrje Lidhjes Social-demokrate që të tërheqë Talat Xhaferin si kryeparlamentar, pasi ai është zgjedhur në mënyrë të paligjeshme.

Nga kjo parti gjithashtu i kanë bërë thirrje LSDM-së që të tërhiqen nga Platforma Shqiptare, pasi sipas kësaj partie, këtë kërkesë kanë edhe qytetarët e Maqedonisë.

Sipas VMRO-së, ka ardhur koha që LSDM-ja të dëgjojë zërin e popullit dhe të ndërpresë me terrorin që ushtron ndaj qytetarëve të Maqedonisë. /albeu.com/

Shtuar më 10/05/2017, ora 13:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori