VMRO-ja i bën thirrje LSDM-së të heqë dorë nga Deklarata e Tiranës
Kërste Jovanovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së, me anë të një deklarate për shtyp, i kanë bërë thirrje Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë që të pranojë vullnetin e qytetarëve dhe të heqë dorë nga Platforma e partive shqiptare.

"Të gjithë e kanë të qartë se udhëheqësia kriminela e LSDM-së, një ditë do të duhet të përgjigjet për veprat e saj.

Nga kjo nuk do të ikin me themelimin e qeverisë me bazë Deklaratën e Tiranës.

Zoran Zaev duhet të përgënjeshtrojë deklaratat e Edi Ramës, Ditmir Bushatit, Hashim Thaçit dhe Ziadin Selës, të cilët kanë dalë hapur kundër popullit maqedonas, si dhe t'i kërkojë falje popullit maqedonas, përndryshe ai do t'i kthejë shpinën", ka thënë Jovanovski. /albeu.com/
Shtuar më 22/04/2017, ora 16:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori