VMRO e ndryshon qëndrimin?
Koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, lidhur me deklaratën e tij për zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare në muajin nëntor është shprehur se fjala i është nxjerrë nga konteksti.

“As nuk kemi menduar dhe as nuk kemi një opsion të tillë, që në nëntor të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare. Deklarata ime është nxjerrë nga konteksti”, tha sot Dimovski.

Gjatë ditës së djeshme, televizioni Telma transmetoi deklaratën e Dimovskit, ky ku i fundit theksoi se VMRO-ja nuk e përjashton mundësinë e zgjedhjeve të jashtëzakonshme. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 14:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori