VMRO-DPMNE: Zaevi të publikojë çka përmban marrëveshja me Bullgarinë
VMRO-DPMNE-ja sot kërkoi që qeveria dhe kryeministri Zoran Zaev të publikojnë përmbajtjen e marrëveshjes që planifikojnë të nënshkruajnë me Bullgarinë.


“Populli i Maqedonisë ka të drejtë të dijë çfarë lëshime ka bërë Zaev, sepse ekspertët nga Bullgaria interpretojnë se me marrëveshjen i jepet fund maqedonizmit dhe i tërë ky atak jo vetëm që nuk është përgënjeshtruar, por u hesht nga institucionet e kryesuara nga LSDM-ja”, thuhet në njoftimin e sotëm të VMRO-DPMNE-së. /albeu.com/Shtuar më 11/07/2017, ora 14:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori