E FUNDIT/ COVID-19 i merr jetën 17 pacientëve në 24 orët e fundit
VMRO-DPMNE shkon e vetme në zgjedhje?
Lideri i Partisë Social Demokratëve, Branko Janevski, mesa duket ka tërhequr listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 5 qershorit. Lajmi është konfirmuar nga KZHZ për 24Vesti.

Janko Baçev dhe partisë së tij, sot u skadon afati për kompletimin e kandidaturave, pas së cilës KSHZ duhet të konstatojë.
Nëse kjo nuk bëhet, partia që e vetme do të shkojë në zgjedhje është VMRO-DPMNE dhe Nikolla Gruevski.

Nga informacionet e KSHZ-ja, anëtarët në këtë situatë edhe më tej do ta informojë kryetarin e Kuvendit që nuk mund të mbahen zgjedhje me vetëm një parti dhe se duhet urgjentisht të shtyhen zgjedhjet.

Sipas agjendës së KSHZ-së, nesër duhet të jetë bërë shumë në lidhje me rishikimin e listave të partisë./Albeu.com/
Shtuar më 14/05/2016, ora 14:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori