VMRO-DPMNE merr një vendim pas ratifikimit të marrëveshjes
Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së do ta bojkotojë punën e Kuvendit. Këtë vendin në konferencë për shtyp e kumtoi kryetari i grupit parlamentar bashkë me tërë deputetët e VMRO-DPMNE-së.

Deputetët e grupit parlamentar të VMRO-DPMNE dhe koalicioni për shkak të sjelljes së këtillë, të shkeljes së parimeve, ligjeve do ta lëshojë punën e Kuvendit. Nuk planifikojmë të jemi pjesëmarrës në miratimin e marrëveshjeve të dëmshme për shtetin”, deklaroi Milloshoski.
Shtuar më 19/06/2018, ora 12:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori