VMRO-DPMNE mbledh libra për maqedonasit në Shqipëri
VMRO-DPMNE ka nisur një aksion për grumbullimin e librave për qytetarët e komunës së Liqenasit në Shqipëri. Kjo iniciativë e partisë maqedonase në pushtet vjen me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të librit, ku siç thuhet për maqedonasit e Liqenasit, apo i ashtuquajtur si Pustec duhet grumbullimi i librave, mbështetja e procesit mësimor dhe sigurimi i kushteve për mbështetjen e nxënësve maqedonas, raporton INA.

Unioni i rinisë së VMRO-DPMNE ka apeluar që çdo qytetar të dhurojë një libër në gjuhën maqedonase për maqedonasit e Liqenasit dhe se aksioni i grumbullimit bëhet në sheshin e Shkupit. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2011, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori