VMRO-DPMNE drejt ndarjes
Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE.

Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të jetë opcioni i vërtetë dhe real, dhe jo fiktiv, që do të ketë qëndrime konkrete, principe, ideologji, dhe politikisht në një periudhë sa më të shkurtë me udhëheqësi të re të zgjedhurnë mënyrë demokratike partia të kthehet si fituese në skenën politike.

“Arsyeja për një veprim të tillë është fakti se kjo udhëheqësi e imponuar ende është nën kthetrat e ish funksionarëve të kësaj partie, pa marrë parasysh aktrimit publik për reforma dhe demokratizim. Nga kjo ska asgjë. Dëshmi është edhe konkursi i fundit për kryetar në komitetet komunale”, thotë Lupço Aleksovski nga FRODEM.

A thua vallë do të ketë edhe shkëputje të një pjese të kësaj partie pritet që të shihet në ditët në vazhdim.


Shtuar më 12/03/2018, ora 16:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori