Vizita e Topallit, sot takime me krerët e shtetit
Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë Jozefina Topalli vijon ditën e dytë të vizitës në Maqedoni. Gjatë ditës së sotme ajo do të takohet me krerët e shtetit, presdentin Gjorgje Ivanov, kryeministrin Nikolla Gruevski, Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski ndërsa më pas do të mbajë edhe një fjalë përshëndetëse para deputetëve të Maqedonisë.

Gjithashtu kryeparlamentarja Topalli do të takohet edhe me deputetët e grupit të miqësisë Maqedoni-Shqipëri dhe me një grup grash deputete.

Ndërkohë ditën e djeshme, Topalli është takuar edhe me dy krerët e partive politike shqiptare, Ali Ahmetin dhe Menduh Thaçin.

Në takimin mes Topallit dhe dy liderëve, të BDI-së dhe PDSH-së është diskutuar për zhvillimet politike, incidentet e fundit ndëretnike, procesin e integrimi euroatlantik si dhe gjendja e partive politike shqiptare në Maqedoni. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2012, ora 09:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori