Vdes në burg autori i vrasjes së dyfishtë në Gostivar
Ndëron jetë në Burgun hetues të Shkupit i dënuari shqiptar Mensur Iljazi. 51 vjeçari nga Çegrani i Gostivarit u arrestua para një jave pas vrasjes së Imer Zeqirit, 62-vjeçarit nga Gostivari dhe punëtores së tij Qanie Ruçi, 39-vjeç nga Dibra, e cila ndërroi jetë disa ditë më parë, njofton INA.

Hetuesit informuan sot se Mensur Iljazi, i cili gjendej në paraburgim ka pësuar atak akrdiak, dhe pas shumë përpjekjeve për shpëtim, ka ndërruar jetë gjatë dërgimit për në Spitalin e Shkupit.

Iljazi për motive xhelozie në natën e 8 tetorit ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të Imer Zeqirit pranë lokalit të tij "Top Kapi" në Gostivar, duke e lënë të vrarë atë, dhe duke e plagosur kamarieren Qanie Ruçi, e cila para disa ditëve ndërroi jetë, për shkak të plagëve të marra.

Me vdekjen e tij mbyllet edhe dosja penale. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2012, ora 17:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori