Vazhdon sot pasdite seanca në Kuvendin e Maqedonisë
Pritet të vazhdojë sot pasdite seanca e Kuvendit të Maqedonisë. Oliver Spasovski nga LSDM-ja edhe pse kërkuar që seanca konstituive të vazhdojë edhe pas orës 18:00, kryetari Trajko Veljanoski nuk është pajtuar dhe se vazhdimi i seancës do të vazhdojë nesër në orën 12:00.

Edhe gjatë orëve të pasditës, debati në Kuvend ka vijuar mes replikave dhe kundër replikave mes deputetëve të OBRM-PDUKM, deputetëve të LSDM-së dhe BDI-së, por jo edhe për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, por për Deklaratën e Tiranës, përcjell "Telegrafi". /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2017, ora 08:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori