Vazhdon seanca kundër Gruevskit dhe të tjerëve për dhunën në komunën Qendër
Sot do të vazhdojë seanca e radhës për dhunënkomunën Qendër që ndodhi në vitin 2013. Aktakuza është ngritur nga Prokuroria Speciale Publike (PSP).

Të akuzuarit janë Nikolla Gruevski, lider i OBRM-PDUKM-së, pastaj, Mile Janakieski, ish-ministër për Transport dhe Lidhje, deputetja Daniela Rangellova, si edhe dhjetëra të tjerë.

Gjykata e Apelit nuk ka sjellë ende vendim për ndarrjen e dëshmive në këtë lëndë. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2017, ora 08:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori