E FUNDIT/ Të shtëna me armë në Tiranë, plagosen rëndë një burrë dhe një grua
Vazhdon seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë
Pritet të vazhdojë sot seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë.
Lupço Nikollovski nga LSDM-ja, bëri me dije se partia e tij ka një zgjidhje për zhbllokimin e ngërçit në Kuvend, por do ta shpalosin atëherë kur të jetë momenti.

Por deputetët e OBRM-PDUKM-së paralajmëruan kolegët e LSDM-së mos të mendojnë të krijojnë incidente, kurse nga partia e Zaevit thanë se do të heqin dorë nga replikat me qëllim të përshpejtimit të punës së Kuvendit.

Për BDI-në Kuvendi është transformuar në cirk ndërsa Lëvizja Besa përjashtoi çdo pjesëmarrje në qeveri pa zyrtarizmin e gjuhës shqipe. /albeu.com/
Shtuar më 06/04/2017, ora 08:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori