Vazhdon helmimi i Haraēinasve
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Premtimet pėr rregullimin e ēėshtjes sė kanalit tė ujėrave tė zeza nė Haraēina akoma mbesin vetėm premtime parazgjedhore. Ky problem qė tangon mijėra banor tė kėsaj lagje vite me radhė nuk po gjen zgjidhje.

Kanali i hapur i ujėrave tė zeza qė kalon pėrmes fshatit Haraēinė vazhdon akoma tė pėrhapė erė tė padurueshme, me rrezik pėr epidemi tė ndryshme, njofton Portalb.

"Fatkeqėsisht premtimet se do tė rregullohet ky kanal harrohen pas zgjedhjeve. Kemi bė gjithēka qė tė vrasim veshin e autoriteteve, por nuk ka pasur ndonjė rezultat. Kemi frikė nga epidemi, sepse kjo nuk ėshtė asgjė tjetėr veēse helm", thotė njė banor i fshatit.

Ministria e Ekologjisė nė fillim tė vitit kishte premtuar se problemi i kanalizimit, qė ėshtė njė nga problemet kryesore tė haraēinasve, do tė zgjidhet deri nė fund tė vitit. Viti po pėrfundon, ndėrsa zgjidhja ėshtė akoma larg, gjė qė mund tė shihet edhe nga fotografitė.
Shtuar më 21/12/2012, ora 15:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.