Vazhdon helmimi i Haraçinasve
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Premtimet për rregullimin e çështjes së kanalit të ujërave të zeza në Haraçina akoma mbesin vetëm premtime parazgjedhore. Ky problem që tangon mijëra banor të kësaj lagje vite me radhë nuk po gjen zgjidhje.

Kanali i hapur i ujërave të zeza që kalon përmes fshatit Haraçinë vazhdon akoma të përhapë erë të padurueshme, me rrezik për epidemi të ndryshme, njofton Portalb.

"Fatkeqësisht premtimet se do të rregullohet ky kanal harrohen pas zgjedhjeve. Kemi bë gjithçka që të vrasim veshin e autoriteteve, por nuk ka pasur ndonjë rezultat. Kemi frikë nga epidemi, sepse kjo nuk është asgjë tjetër veçse helm", thotë një banor i fshatit.

Ministria e Ekologjisë në fillim të vitit kishte premtuar se problemi i kanalizimit, që është një nga problemet kryesore të haraçinasve, do të zgjidhet deri në fund të vitit. Viti po përfundon, ndërsa zgjidhja është akoma larg, gjë që mund të shihet edhe nga fotografitë.
Shtuar më 21/12/2012, ora 15:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.