Vanhaute: Është arritur marrëveshja për Kodin Zgjedhor, por një parti...
Ndërmjetësi europian, Peter Vanhaute, pasi ka dalë nga Klubi i Deputetëve, ka dhënë një deklaratë para mediave ku ndër të tjera ka thënë se, marrëveshja mbi ligjin zgjedhor është arritur, por njëra parti, siç tha ai, është e zhgënjyer se marrëveshja nuk është respektuar dhe ligji për prokurorin special.

"Kjo është arsyeja pse partia ka braktisur negociatat", tha Peter Vanhaute. /albeu.com/
Shtuar më 14/10/2015, ora 17:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori