Vajza e Ismail Kadaresë uron Libanin pasi votoi kundër Kosovës në Interpol, vjen reagimi i Vlora Çitakut

Kosova nuk mundi të bëhej pjesë e Interpolit duke mos marrë votat e nevojshme dhe një ndër shtetet që nuk e mbështetën është edhe Libani.

Mirëpo, kjo nuk ka rendësi për Ambasadoren e Shqipërisë në Kombet e Bashkuara, Besiana Kadare, vajzën e shqiptarit, e cila pa të keqe fare ka uruar kolegen e saj nga Libani për 75 vjetorin e Pavarësisë.

“Përgëzime të ngrohta për mikën time të dashur Amal Mudallali dhe te shumë miq të mi libanezë në gjithë botën me rastin e 75 vjetorit të Pavarësisë së Libanit”, ka shkruar Kadare.

Ky urim erdhi në ditën e njëjtë kur Libani votoi kundër anëtarësimin të Kosovës në INTERPOL. E, këtë ia ka përmendur ambasadorja e Kosovës në SHBA, Çitaku.

“Shpresoj që i ke thënë se nuk i kanë bërë asnjë favor sundimit të ligjit duke votuar kundër Kosovës në INTERPOL”, i ka replikuar ambasadorja kosovare.
Shtuar më 21/11/2018, ora 13:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori