Urko spiunonte Gruevskin?
Truproja që ka qenë njeriu i parë për sigurinë e kryeministrit Nikola Gruevski u pezullua nga puna.

Të gjithë janë habitur nga ky lajm, pasi Urko ka qenë personi më besnik për shumë kohë i Gruesvkit.

Sipas portaleve maqedonase, ka dyshime se Urko ka nisur të nxjerrë të fshehtat e kryeministrit dhe se prandaj eshtë pezulluar nga puna.

"Urko mund të ketë nxjerrë informacione në kohën që Nikola Gruevski ka qenë në Paris dhe në Monte Karlo", ka shkruar portali "Libertas", transmeton Zhurnal.

Një tjetër arsye që theksohet nga portali maqedonas, është veprimtaria e biznesit të truprojës që thuhet se e ka penguar kushëririn e kryeministrit, Sasho Mijalkovin.

Megjithatë, vetë Urko nuk ka dhënë një version zyrtar se përse është pezulluar nga puna. /albeu.com/


Shtuar më 22/09/2014, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori