Ulen çmimet e ilaçeve
Nga data 15 tetor do të ketë ulje të çmimeve për rreth 700 ilaçe. Kjo është bërë e ditur nga ministri i shëndetësisë, Nikolla Todorov. “Zvogëlimi i TVSH-së për ilaçe, ishte ulja më serioze në Maqedoni, pastaj kemi sjellë metodologji të re për përcaktimin e çmimeve të tyre dhe si rezultat të kësaj metodologjie, deri më tani ka rreth 1000 ilaçe më lirë. Tani nga 15 tetori do të ketë edhe ulje të reja",-tha Todorov.
Shtuar më 10/10/2013, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori