Uji në Strugë nuk është ende i sigurt për pirje
Ditën e djeshme uji i ujësjellësitStrugës u ndalua për pirje për shkak se ishte disa herë më i turbullt sesa kufiri i lejuar.

Struganët u ankuan se në çezmat e tyre në vend të ujit të pastër rrjedh ujë ngjyrë të verdhë dhe kafe.

Ndërkohëm nga qendra e shëndetit publik në Ohër sot informuan se pas analizave të bëra gjatë ditës së sotme është konstatuar prania e klorit dhe ulje e konsiderueshme e turbullirës.

Por, ata shtojnë se turbullimi edhe më tej është mbi kufirin e lejuar, prandaj mbetet konstatimi se uji i ujësjellësitStrugës ende nuk është i sigurt për pije. Presin që gjatë ditës situata me ujin të normalizohet. /albeu.com/Shtuar më 18/11/2017, ora 18:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori